03
اکتبر

راه‌های ساده بهبود کابینت‌های آشپزخانه

اگر می‌خواهید تا به کابینت‌ها و آشپزخانه‌ی نسبتاً قدیمی خود ظاهری تازه بدهید، پیشنهاد می‌کنیم که این نوشته‌ی ما را بخوانید. در این نوشتار چند راه ساده برای بهبود ظاهر کابینت‌های شما را پیشنهاد می‌دهیم.

۱. رنگ کردن

اگر آشپزخانه‌ی شما استخوان‌بندی خوبی دارد و صرفاً قدیمی به نظر می‌رسد، پیشنهاد ما این است که کابینت‌های خود را رنگ کنید و آن‌ها را به رنگی دربیاورید که بیشترین هماهنگی را با بقیه جاهای آشپزخانه دارد و در عین حال مدرن و زیباست.

۲. اضافه کردن چراغ به کابینت‌ها

اضافه کردن چراغ به کابینت‌ها و تغییر نورپردازی آن صرفاً یک تغییر ساده نیست. بلکه می‌تواند باعث درخشش کل آشپزخانه شود، خصوصاً اگر نورپردازی را در چندین جهت مختلف انجام دهید. استفاده از چراغ‌های ال‌ای‌دی می‌تواند از لحاظ مصرف انرژی نیز برای شما به صرفه باشد.

۳. برداشتن درهای کابینت

برداشتن درهای کابینت‌ها و در واقع تبدیل کردن آن‌ها به نوعی شلف، از پیشنهادهایی است که در سال‌های اخیر توسط بلاگرهای دکوراسیون مختلفی ارائه شده و باعث می‌شود تا آشپزخانه‌ی شما مفهوم و معنای جدیدی بگیرد.

۴. اضافه کردن درهای شیشه‌ای به کابینت

بنا بر گفته‌های تولیدکنندگان درهای شیشه‌ای، تعویض درهای کابینت با درهای شیشه‌ای، ۲۰ درصد نسبت به به تعویض آن‌ها با موارد مشابه کمتر هزینه دارد. در ضمن شما انتخاب‌های مختلفی نیز برای انتخاب نوع درهای خود دراید.

۵. نصب شلف‌های کشویی

آشپزخانه‌های خاص، عملکرد خاصی نیز دارند و یکی از آن‌ها می‌تواند همین شلف‌های کشویی باشد که می‌تواند کارایی آشپزخانه را تا حد خوبی افزایش دهد و در مقایسه با هزینه تغییر کابینت به صورت کلی، احتیاج به بودجه آن‌چنانی نیز ندارد.