03
اکتبر

۵ راه کم‌هزینه و آسان برای بهبود آشپزخانه

بهبود بخشیدن آشپزخانه و تبدیل کردن آن به فضایی گرم و شادتر همیشه کاری پرهزینه به نظر می‌رسد. اما در این نوشتار می‌خواهیم به شما راه‌هایی نشان دهیم که به سادگی و بدون هزینه‌ی زیاد می‌توانید آشپزخانه‌ی خود را به محیطی صمیمی‌تر تبدیل کنید.

۱. اضافه کردن یا تغییر نورپردازی

اگر از نور آشپزخانه‌ی خود راضی نیستید یا به نظرتان نور آن کم است، آن را تغییر دهید! تغییر نورپردازی آشپزخانه ساده‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌آید. از طرفی به هیچ وجه لازم نیست تا گران‌ترین محصول را خریداری کنید.

۲. تغییر کف‌پوش کابینت‌ها و شلف‌ها

آخرین باری که کف‌پوش کابینت‌ها و شلف‌های آن را عوض کردید کِی بود؟ یا اصلاً شاید کف‌پوش ندارند؟ تغییر کف‌پوش کابینت‌ها و کشوهای آن به شما این اجازه را می‌دهد که یک بار تمامی محتویات آن‌ها را بیرون بریزید و با یک شیوه‌ی جدیدتر و مرتب آن‌ها را سر جای خود برگردانید. همچنین فرصت تمیز کردن کابینت‌ها و شلف‌ها را نیز خواهید داشت.

۳. اضافه کردن فرش

در بسیاری از آشپزخانه‌ها از فرش استفاده نمی‌شود، اما ما به شما قول می‌دهیم که اضافه کردن یک فرش کوچک ۲x۳ می‌تواند تغییر بزرگی را در آشپزخانه‌ی شما به وجود بیاورد.

۴. تغییر شیر و یراق‌آلات

تغییر شیرآلات آشپزخانه می‌تواند گران تمام شود، اما همان گونه که پیش از این نیز تأکید کردیم، لازم نیست تا حتماً گران‌ترین و لوکس‌ترینِ آن را انتخاب کنید. با یک جست‌وجوی ساده می‌توانید موارد ساده و ارزان را بیابید که زیبا نیز هستند. از طرف دیگر تغییر یراق‌آلات و دستگیره‌های در نیز می‌تواند چهره‌ی تازه و نویی به آشپزخانه‌ی شما بدهد.

۵. اضافه کردن شلف‌های کشویی

اضافه کردن شلف‌های کشویی می‌تواند این حس را به شما بدهد که کنترل بیشتری بر روی آشپزخانه‌ی خود دارید. نمونه‌های مختلف آن را در سایت‌های مختلف از جمله همین سایت می‌توانید بیابید.